Gdzie warto kupić produkty BHP w internecie?

ubranie ochronne bhp

Najwygodniejszy i najtańszy sposób na zakupy odpowiednich akcesoriów BHP to skorzystanie z oferty specjalnie dedykowanych sklepów internetowych. Ich przewagą jest szeroki asortyment, łatwość w wyszukaniu odpowiedniego rodzaju sprzętu oraz zapewnieniu wygodnej formy zapłaty i składania zamówienia. Sprawdzone sklepy internetowe posiadają wyroby znanych i cenionych marek Portwest, Delta Plus oraz Polstar, które specjalizują się w produkcji odzieży roboczej oraz akcesoriów BHP, cechujących się najwyższą jakością wykonania. Jakiego rodzaju produkty BHP warto kupować online?

Odzież robocza oraz obuwie w sklepie internetowym

Noszona odzież ochronna w miejscu pracy podlega bardzo restrykcyjnym normom. Niezależnie od rodzaju ubioru, który jest wymagany na danym stanowisku pracy, z pewnością będzie dostępny w sklepie internetowym bhpstar.pl. Jeżeli poszukuje się odblaskowej odzieży roboczej, można wybrać spośród kombinezonów, bluz, kurtek i spodni, które są konkretnie przystosowane do panujących warunków atmosferycznych oraz charakteru środowiska pracy. Stosowana na placach budowy, w szczególności podczas pracy nocnej, odblaskowa odzież ostrzegawcza musi być dobrze widoczna, co reguluje norma EN ISO 20471.

Ubrania robocze są wykonane z wodoodpornego materiału o bardzo gęstym splocie. Dzięki temu są odporne na zniszczenia mechaniczne, przetarcie i nakłucie. W zależności od preferowanego typu oraz zastosowania, sklep oferuje ochronne obuwie robocze w formie sandałów, butów za kostkę albo z wysoką cholewką. Wszystkie charakteryzują się zastosowaniem specjalnie profilowanej podeszwy, wykonanej z dwuwarstwowego poliuretanu, która posiada właściwości olejoodporne, wodoodporne, antypoślizgowe (zgodnie z normą SRC) i antyelektrostatyczne. Buty ochronne są ergonomicznie zaprojektowane, tak aby absorbować odczuwane zmęczenie wskutek długotrwałej, stojącej lub dynamicznej pracy.

Wysokiej jakości rękawice ochronne bhp

maxidry-plus rękawice robocze bhp

Podobnym restrykcjom podlegają rękawice, odpowiedzialne za ochronę dłoni i rąk na stanowisku pracy. W zależności od rodzaju zastosowania, w sklepie bhpstar.pl są dostępne rękawice powlekane poliuretanem, PCV, czy nitrylem, które są wodoodporne, odporne na kontakt z substancjami oleistymi, chemicznymi. Zgodnie z regulacją EN388 posiadają odpowiedni zakres odporności na ścieranie, przecięcie w tym ostrymi przedmiotami, rozdzieranie i przekłucie. Natomiast rękawice robocze spełniające normę EN511 są również odpowiedzialne za ochronę przed zimnem. Znajdą zastosowanie w budownictwie, przemyśle lekkim, usłudze logistycznej oraz pracach remontowych.

Do pracy we wnętrzach lub w porze letniej, szczególnie przy potrzebie zachowania dużej przyczepności i chwytności, warto zakupić rękawiczki bezpalcowe, które można nosić przez cały dany dzień pracy. Powlekane licowaną skórą cielęcą zapewniają bardzo dobrą wytrzymałość na zużycie, a ażurowa siateczka dzianinowa odpowiada za doskonałą wentylację. W hutnictwie, w przemyśle ciężkim, przy pracy w wysokiej temperaturze, dostępne są rękawice wykonane ze specjalnego włókna Kevlar, które są odporne nawet do 250°C. Zaletą zakupów w bhpstar.pl jest atrakcyjna cena. Zaledwie za kilka złotych można zakupić bardzo dobre rękawice ochronne.

Ochrona głowy to podstawa w pracy

Odpowiednio do odzieży, butów i rękawic ochronnych, można dobrać produkt odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa głowy. Oprócz kasków, spełniających normy do prac budowlanych, dostępne są specjalne przyłbice oraz osłony wykonane z trwałego polipropylenu, chroniące twarz w trakcie spawania. Do wyboru sklep oferuje różnego kształtu okulary ochronne i gogle, odbijające szkodliwe promienie UV, szczególnie przydatne w przypadku długotrwałej pracy na zewnątrz. Do ochrony dróg oddechowych warto zaopatrzyć się w maseczki filtrujące, z regulowaną klamrą nosową i wzmocnione pianką. Doskonale zabezpieczą twarz w kontakcie z pyłem dolomitowym, lotnymi substancjami chemicznymi, biologicznymi. Znajdą zastosowane w przemyśle farmaceutycznym, żywieniowym, przemyśle ciężkim, budownictwie oraz przy remontach. Do ochrony słuchu dostępne do wyboru są specjalne zatyczki wielokrotnego użycia oraz nauszniki, kompatybilne z markowym kaskiem. Zakres tłumienia hałasu reguluje norma EN352-1.

hełm ochronny

Sprzęt do pracy na wysokości

Oprócz akcesoriów BHP, przeznaczonych do ochrony ciała, w sklepach internetowych istnieje szeroki wybór szelek asekuracyjnych, przeznaczonych do pracy na wysokościach, zarówno na pochyłych jak i pionowych powierzchniach. Do wyboru są markowe szelki bezpieczeństwa z jedno, dwu, trzy, a nawet czterema punktami zaczepowymi. W ofercie są również dostępne gotowe zestawy, wyposażone w specjalnie dopasowane akcesoria, w zależności od planowanego przeznaczenia sprzętu. W przypadku zaistnienia wymiany zużytych podzespołów, w sklepie internetowym można z łatwością wybrać różne modele karabińczyków, lin pozycjonujących, taśm z amortyzatorem czy odpowiedników haków lub uchwytów.