BHP sprzątania po zmarłym

sprzątanie po zmarłym

W życiu spotykają nas różne sytuacje. Liczymy na to, że będą to same przyjemne chwile jak ślub czy narodziny dziecka. Zapamiętujemy te pozytywne chwile i życie toczy się dalej. Niestety bywają też nieprzyjemne momenty. Zdecydowanie jednym z najbardziej przykrych jest utrata bliskiej osoby. Taka wiadomość zawsze jest dla nas ciosem, niezależnie od tego czy zmarły chorował czy stało się to nagle. W takich sytuacjach, oprócz żałoby pojawia się jeszcze konieczność posprzątania mieszkania po zmarłym. Nie tylko mieszkania, bowiem śmierć może nastąpić również w biurze, firmie czy innym miejscu pracy.

Dokładne sprzątanie

Będąc w żałobie możemy nie mieć siły na samodzielne posprzątanie mieszkania. Przerasta nas to psychicznie. Ponadto w niektórych przypadkach jest bardzo niebezpieczne i tylko wykwalifikowana ekipa może się tego podjąć. Tyczy się to przypadków, gdy ciało znaleziono po dłuższym czasie.

Firma sprzątająca wykona wszystkie prace starannie i profesjonalnie. Jej pracownicy w porozumieniu z nami dokonają selekcji rzeczy i wywiozą wszystko, co niepotrzebne do utylizacji. Chodzi tu o meble, stare ubrania, czy zużyty sprzęt elektroniczny. Firmy świadczące takie usługi współpracują ze spalarniami odpadów i posiadają własny transport. Sprawia to, że są w stanie wykonać każde zadanie. Sprzątanie obejmuje również wszelkie miejsca należące do zmarłego jak na przykład piwnice, poddasza, strychy czy altana na działce. Wszystko odbywa się w porozumieniu z klientem.

Dezynfekcja po zmarłym

Firma porządkowa podejmie się każdego zlecenia. Wykona sprzątanie nie tylko po zgonie z przyczyn naturalnych, ale też na skutek samobójstwa, morderstwa, śmiertelnego wypadku w pracy, wypadku komunikacyjnego czy innego zdarzenia losowego.sprzątanie po zmarłych

Samo sprzątanie to nie wszystko, niezbędna jest również dezynfekcja pomieszczenia, w którym doszło do zdarzenia. Po opróżnieniu przestrzeni z niepotrzebnych elementów przechodzi się do odkażania. Stosuje się do tego atestowane preparaty, które usuwają wszelkie niebezpieczne bakterie, wirusy i patogeny. Dezynfekcja obejmuje ściany, sufity, drzwi. Tak drobiazgowe czyszczenie jest konieczne by mieszkanie nadawało się do ponownego użytkowania.

Ważny etap to usuwanie nieprzyjemnego zapachu. Konieczne jest do tego ozonowanie, które dodatkowo niszczy alergeny i inne groźne dla zdrowia substancje.

Pomoc w trudnych chwilach

Śmierć bliskiej osoby to bardzo przygnębiające zdarzenia dla całej rodziny. Samodzielne posprzątanie po zmarłym może być ponad nasze siły. Profesjonalna ekipa porządkowa wykona tą pracę za nas. Będziemy mogli się skupić na dopełnieniu formalności pogrzebowych oraz żałobie. W tym czasie pracownicy wynajętej firmy zajmą się utylizacją rzeczy przez nas wskazanych. Wywiozą wszystko własnym transportem do spalarni odpadów. Następnie przeprowadzą dezynfekcję, która przywróci możliwość ponownego użytkowania mieszkania.